Алкогольне сп’яніння.
У початковій стадії алкоголь діє як стимулятор, який надає стимулюючу дію на мислення та активність; з’являється відчуття розслабленості, знижується рівень тривоги, розумовий гальмування, піднімається настрій; при збільшенні дози алкоголю з’являється агресивність, прогресують стадії спокою, при великих дозах наступає алкогольна кома з’являється почервоніння очей порушується здатність до самоконтролю; порушується пам’ять внаслідок порушення перекладу інформації в “довготривалу пам’ять; в результаті порушення координації рухів і зниження рефлексів погіршується здатність до керування транспортом; надмірне споживання алкоголю викликає похмільний синдром, що включає в себе головний біль, нудоту, зневоднення і погіршення розумових процесів.
Шкоди при вживанні алкоголю
При помірному прийомі алкоголь може не принести шкоди. Але при надмірному споживанні алкоголю таїть у собі багато небезпек. Деякі з них: провали в пам’яті або її тимчасова втрата, які можуть тривати від декількох хвилин до декількох днів токсичну дію на печінку, серце, підшлункову залозу, шлунково-кишковий тракт у результаті тривалого вживання алкоголю; підвищена сприйнятливість до різних захворювань; цироз печінки при надмірному вживанні алкоголю з’являється небезпека летального результату у результаті порушення дихальної і серцево-судинної систем; збільшується ймовірність тілесних ушкоджень або смерті при управлінні транспортним засобом в нетверезому стані; збільшується ризик викиднів і передчасних пологів при вагітності, і алкогольного синдрому у вагітних жінок;
алкогольна залежність.
У багатьох випадках алкоголь викликає фізичну і психологічну залежність. Ця залежність характеризується безконтрольним вживанням алкоголю, сильно порушує нормальну поведінку і сприяє прояву безвідповідального ставлення до сім’ї та праці. Алкогольна залежність часто визначається тим, що сталося під час вживання алкоголю, а не тим, скільки було випито при цьому. Алкоголіки можуть пити поодинці, і часто не можуть зупинитися після прийому першої чарки.