Правда про наркотики

«Пам’ятаю, коли я вчився класі в дев’ятому, на одному з уроків, нам провів лекцію місцевий нарколог. На той момент я і декілька моїх приятелів, що сидять зі мною, курили марихуану. Нарколог залякував нас страшними фактами, смертями, описував види наркотиків, вказував прізвища тих, хто з нашої школи стоїть на обліку. Лекція ні на мене, ні на моїх приятелів не мала ніякого впливу, що була вона, що її не було. Порожній звук. Ми, як і раніше, продовжували курити травку, а пізніше я та деякі хлопці перейшли на таблетки і інші сильнодіючі наркотики».

З того часу минуло вісім років. Цей хлопець дивом кинув наркотики, перестав навіть палити і випивати. Але його здоров’я сильно постраждало, зараз він не такий, яким повинен бути у свої 24 роки. Всередині залишилася рана, адже якщо б він знав життєву правду про наркотики, то перестав би їх вживати ще тоді, в дев’ятому класі. Одного разу, він подивився лекцію Марини Грибанової «Правда про наркотики». Ось як він озвався: «Ця лекція лягла мені на душу. Адже все саме так і відбувається, тут просто вивернута навиворіт вся правда. Мені читали моралі, лякали, змушували, я від цього ще більше закривався, а тут, навпаки, при перегляді я розкрився і озброївся застосовними в житті знаннями. Я б хотів, щоб у всі навчальні заклади прийшов такий лектор, щоб діти в кожній родині знали правду про наркотики. Низький уклін Марини Грибанової».

Марина Грибанова займається профілактикою наркоманії в організації «Нарконон» з 1997 року, виступаючи з лекціями в своєму рідному місті Харків і всюди, де її запрошували. У 2005 році був випущений диск «Правда про наркотики». Вже в 2008 році лекція офіційно отримала гриф Міністерства освіти України. Цей диск був поширений у 97% шкіл по всій Україні. Статистика поширення наркоманії почала активно знижуватися. Нещодавно Марину Грибанову запросили проводити лекції для навчальних закладів р. Запоріжжі. Лекції були проведені для 1330 дітей 5 шкіл міста, студентів ЗНУ, інтернату і для жителів міста.

Зняті 5 передач і новинних сюжетів, взяті інтерв’ю для однієї газети і великого глянцевого журналу “Афіша”.
І ось один із сюжетів на обласному ТБ:

Також можна подивитися ролик з передачі“Все про здоров’я з Марго Доценко”. Марина Грибанова:

 

 

 

В Непалі перестали садити наркоманів

28.12.2013

Новина на Newsland: У Непалі перестали садити наркоманівУ 2013 році у Непалі був відкритий перший великий центр реабілітації наркоманів, підтриманий урядом країни. На урочистому відкритті, де зібралося понад 1000 гостей, виступив віце-президент Непалу.

Непал – одна із стародавніх держав світу, батьківщина Будди. І, хоча за офіційними даними, більшість населення (від 70% до 80%) сьогодні сповідують індуїзм, ця країна зберегла багато пам’яток і традицій пов’язаних з буддизмом і тривалий час Непал був основним оплотом буддизму.

До недавнього часу, в цій країні не було прийнято лікувати наркоманів. Вживання наркотиків було кримінальним злочином і тягло за собою позбавлення волі. Однак ветерани поліції спостерігаючи за результатами такої боротьби з наркоманією, відзначали її неефективність. Наркоманів з кожним роком ставало все більше, як і злочинів, пов’язаних з наркотиками.

Одним з таких людей був Басанта Радж Кунвар – ветеран поліції з 20-річним стажем і колишній старший інспектор поліції Катманду. У 2004 році він знайшов програму реабілітації “Нарконон”. Застосувавши її на невеликій групі наркозалежних, він побачив, що вона може стати вирішенням однієї з головних проблем його країни.

Після перших успіхів, р-н Кунвар став розширювати програму і займатися не тільки реабілітацією, але й профілактикою. І результати роботи не змусили себе чекати – число наркоманів пішло вниз, а уряд країни був настільки вражений результатами, що навіть перейменував одну з гірських вершин у 2010 році на честь гуманіста Л. Рона Хаббарда за створення технології, яка лежить в основі програми реабілітації наркозалежних “Нарконон”.

Тепер же, на цьому самому Піку Хаббарда” був відкритий триповерховий комплекс реабілітації “Нарконон” на 100 місць, підтримуваний вищими керівниками уряду Непалу. Одним з яскравих підтверджень цього стало виступ на відкритті центру Віце-Президента країни.

У своєму офіційному привітанні віце-президент Пармананд Джа сказав: «За останні роки “Нарконон Непалу” приніс нашому народу життєво важливі послуги. Учні, які відвідували антинаркотичні заняття Нарконон, тепер знають правду про наркотики, і її повинен знати кожен житель Непалу. Насправді сотні тисяч учнів наших шкіл і університетів пройшли навчання в Наркононі. Так ви створюєте покоління, яке може захиститися від наркотиків і зберегти нашу культуру, і все це в той час як ваша робота в сфері реабілітації назавжди змінила життя наркоманів та їх родин. І тому з відкриттям нового центру я підтримую ваші зусилля по створенню Непалу, вільного від наркотиків».

Артем Кузнєцов

 

 

Сюжет про проведення лекцій “Нарконон” в м. Біла Церква

 

26 червня – Міжнародний день боротьби з наркоманією. В центрі “Нарконон-Київ” побували журналісти з Першого національного телеканалу України і 26.06.13 в Новинах показали відеосюжет про реабілітацію наркоманів. Видеоссылку в інтернеті можна подивитися за адресою: http://1tv.com.ua/ru/news/2013/06/26/41754

Від метадону врятував героїн, від героїну спас “Нарконон”

leonid.jpgВдивіться в це гарне обличчя, відчуєте внутрішню радість цього молодого людини та любов, якою він наповнений. Як він енергійний, юн, адже йому вже 36 років. Щасливий в особистому житті. Займається улюбленою справою. Відпочиває, літаючи по воді на дошці з парашутом в руках.

І важко повірити, що 11 років тому його не існувало. А було вмираюче істота, переповнене героїном, алкоголем, марихуаною, екстазі і калипсолом. У людини пропали вени, мозок відключився і був втрачений усілякий сенс існування.

«Метадон відбиває здатність думати і відчувати, він вбиває душу, ти відчуваєш себе повним нікчемою. І начебто ти можеш щось зробити, але ніякого бажання підніматися немає. Так, у пригніченому стані проходить весь день»…Тепер Леонід ГЕДЬКО — заступник виконавчого директора «Нарконон-СНД».

У певний момент життя у кожного наркомана відбувається злам, коли він говорить собі: стоп, далі не можна, я більше не вживаю. У цей момент дилер і запропонував мені таблетки, які ввозилися контрабандою з Європи. Розповів, що на Заході ними лікуються.

Почав приймати. Відчуваю — мені погано. Болю немає, ломки немає, нічого в мене не болить. Але таке відчуття пригніченості, така депресія!

Якщо героїн давав ефект яскравості, повноти життя, але тільки на час вживання (сам по собі він, безумовно, згубний), то метадон мене просто руйнував. Ти — ніхто, ти — овоч.

Припинив приймати метадон і відчув ломку набагато важче, ніж від героїну. Це таке відчуття, ніби від твоїх кісток відривають м’язи. Можете собі це уявити? І це триватиме мінімум 20 днів! Особисто я не знаю людей, готових витримати таку тортури.

І мені розповіли про дуже легкий і дуже популярному спосіб позбутися від метадонової залежності — перейти на великі дози героїну, щоб перебити дія метадону. Ось чому дуже часто після метадону відбуваються передозування, зупинки дихання, летальні наслідки.

Що відбувалося особисто з вами?

Вчинив, як запропонували. Став вживати по 2-3 куба. Таким чином “вилікувався” героїном від метадону і став шукати інші способи кинути. Лікувався в Києві, в Криму, знову зривався. А потім сталося диво — друг нашої сім’ї, віруюча жінка поїхала в Єрусалим до Стіни плачу просити про моє визволення. Буквально через чотири дні вона зустріла знайомого, порекомендовавшего програму «Нарконон». Це був перший реабілітаційний центр в Росії. Коли я приїхав туди, був трупом, що складається з героїну, алкоголю, марихуани, екстезі та калипсола.

Звідки у вас були гроші на все це «добро»?