В Непалі перестали садити наркоманів

28.12.2013

Новина на Newsland: У Непалі перестали садити наркоманівУ році, що минає в Непалі був відкритий перший великий центр реабілітації наркоманів, підтриманий урядом країни. На урочистому відкритті, де зібралося понад 1000 гостей, виступив віце-президент Непалу.

Непал – одна з древных держав світу, батьківщина Будди. І, хоча за офіційними даними, більшість населення (від 70% до 80%) сьогодні сповідують Індуїзм, ця країна зберегла багато пам’яток і традицій пов’язаних з Буддизмом і тривалий час Непал був основним оплотом Буддизму.

До недавнього часу, в цій країні не було прийнято лікувати наркоманів. Вживання наркотиків було кримінальним злочином і тягло за собою позбавлення волі. Однак ветерани поліції спостерігаючи за результатами такої боротьби з наркоманією, відзначали її неефективність. Наркоманів з кожним роком ставало все більше, як і злочинів, пов’язаних з наркотиками.

Одним з таких людей був Басанта Радж Кунвар – ветеран поліції з 20-річним стажем і колишній старший інспектор поліції Катманду. У 2004 році він знайшов програму реабілітації “Нарконон” і застосувавши її на невеликій групі наркозалежних побачив, що вона може стати вирішенням однієї з головних проблем його країни.

Після перших успіхів, р-н Кунвар став розширювати програму і займатися не тільки реабілітацією, але й профілактикою. І результати роботи не змусили себе чекати – число наркоманів пішло вниз, а уряд країни був настільки вражений результатами, що навіть перейменував одну з гірських вершин у 2010 році на честь гуманіста Л. Рона Хаббарда за створення технології, яка лежить в основі програми реабілітації наркозалежних “Нарконон”.

Тепер же, на цьому самому Піку Хаббарда” був відкритий триповерховий комплекс реабілітації “Нарконон” на 100 місць, підтримуваний вищими руководитлями уряду Непалу. Одним з яскравих підтверджень цього стало виступ на відкритті Віце-Президента країни.

У своєму офіційному привітанні віце-президент Пармананд Джа сказав: «За останні роки “Нарконон Непалу” приніс нашому народу життєво важливі послуги. Учні, які відвідували антинаркотичні заняття Нарконон, тепер знають правду про наркотики, і її повинен знати кожен житель Непалу. Насправді сотні тисяч учнів наших шкіл і університетів пройшли навчання в Наркононі. Так ви створюєте покоління, яке може захиститися від наркотиків і зберегти нашу культуру, і все це в той час як ваша робота в сфері реабілітації назавжди змінила життя наркоманів та їх родин. І тому з відкриттям нового центру я підтримую ваші зусилля по створенню Непалу, вільного від наркотиків».

Артем Кузнєцов

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Post comment