Інгалянти,клей
Інгалянти – це леткі речовини або гази, що викликають сп’яніння. Розрізняють леткі розчинники, анестетики, аерозолі, нітрити, паливо. Бензин, ацетон, етанол, метанол, закис азоту, хлороформ, ефір, бутан, газолін, пропан, гас, лак для нігтів, клей «Момент», очисники – все це інгалянти.
Інгалянти токсичніша будь-яких наркотиків
Ті, хто любить нюхати інгалянти втрачають здоров’я в рекордні терміни. Типові проблеми при щотижневому вживанні протягом року такі: пневмонія, цироз печінки, порушення згортання крові, енцефалопатія, загибель клітин мозку. Енцефалопатія – це таке захворювання мозку і нервової системи, при якому ослаблений або відсутній контроль над м’язами тіла, психози, галюцинації та інші неприятнейшие симптоми.
Таких пацієнтів називають рослинами за відсутність волі, розуму й мови. Деякі любителі токсикоманії не доживають до такого кінця, так як сам процес вживання смертельно небезпечний. Інгалянти при вдиханні викликають гальмівну дію на нервову систему і короткочасну втрату свідомості. Токсикоман може не встигнути зняти пакет з розчинником з особи або змочену ганчірку. Тому, втративши свідомість, він продовжує вдихати пари і вмирає. Іноді, токсикоман втративши свідомість просто падає, а прокинувшись, виявляє, що сильно забився.
Інгалянти впливають швидко
При вдиханні – запаморочення, слиновиділення, уповільнення реакції на зовнішні подразники, почастішання пульсу. При більш тривалому вдиханні прояви більш інтенсивні – підвищення настрою, психомоторна активність, галюцинації. Галюцинації бувають різні приємні чи не приємні, вигадані або спотворені спогади у незвичайних образах. Інгалянти викликають відчуття тяжкості в голові, нудоту або блювоту, головний біль.
Інгалянти не викликають фізичну залежність, а лише психічну залежність. У минулих століттях звичку вдихати інгалянти (ефір) мали лише медики. Повідомляється про вживання на вечірках закису азоту (звеселяючий газ). Інгалянти поширилися завдяки стрімкої індустріалізації і дешевизні.
Вважається, що інгалянти нюхають жебраки або нерозумні діти, які не усвідомлюють жахливий шкоду, що заподіюється організму. Інгалянти рідко вдихають дорослі. Інгалянти пробували за деякими оцінками приблизно від п’яти до десяти відсотків підлітків. Батькам слід бути уважніше, якщо від дитини стало пахнути розчинником, а в його кімнаті валяються пляшки від токсичних речовин.
Інгалянти слід підкреслювати як особливо небезпечні для здоров’я при профілактиці наркоманії в школі, адже вони найбільш доступні дітям. У деяких закордонних школах за даними опитувань інгалянти употрябляют від 10 % до 40 % підлітків. Точних даних про кількість випадків токсичних сп’яніннями в Україні немає. В даний час інгалянти вживають частіше і є тенденція зростання токсикоманії поряд з вживанням наркотиків. Оскільки інгалянти не заборониш законом – єдиний спосіб боротьби з ними – профілактика наркоманії та токсикоманії в школі. Інгалянти не можна викорінити, але можна не вдихати.