Буває, що людина по кілька діб не спить, уникає появи вдома, нічого не їсть, постійно гуляє і при цьому надзвичайно бадьорий. Це один з основних ознак того, що можливо він вживає амфетамін. Можливо причина інша, тому не варто робити поспішних висновків, поки немає точних даних.
Цей наркотик особливо поширений серед молоді, в нічних клубах і дискотеках. Не треба мати тісних зв’язків з наркоманскими компаніями, щоб випадково спробувати амфетамін. По незнанню, цікавості, легковажності можна вступити в цю проблему, яка дуже затягує і вбиває життя. Щоб цього не допустити або вийти з неї, пропонуємо ознайомитися з цією актуальною темою.
Амфетамін (фен, білий, фенамін, метамфетамін, гвинт, первітин) є наркотиком, похідним від ефедрину, по властивості схожим на адреналін. Існує у вигляді нюхального порошку, рідини або ін’єкцій. Він стимулює центральну нервову систему, як і кофеїн, але набагато сильніше. Багатьох приваблює ефект амфетаміну – людина починає швидко міркувати, активно у всьому брати участь, сильно взбадривается, не хочеться спати, їсти, тільки спілкуватися, рухатися, танцювати, і це може тривати цілу добу без перерви. Якщо в нормальному тверезому стані його долає втома, він засинає, хочеться спокою, то при вигляді людей, вжив амфетамін, він може відчути себе нездібним в чомусь, можливо слабким і сумним. Подивившись на таких хлопців, ще й почувши їх схвальні вмовляння, це може його сильно заінтригувати, і якщо він не буде знати всієї правди про амфетамінах, до чого вони в кінцевому підсумку призводять, саму суть їх дії, може зламатися і спробувати. З першого ж разу всі очікування будуть виправдані, навіть занадто, що обов’язково викличе ненаситне бажання дістати ще амфетамін. Коли дія наркотику закінчується, емоційний підйом змінюється на ще більший занепад, ніж був до нього. Так як амфетамін діє на психіку, виникає депресія, апатія, почуття провини, виснаження в організмі.
Можливо, на перший раз наслідки будуть щадними і не так яскраво вираженими, але в дійсності, такий приголомшливий ефект досягається тільки в перші рази. З кожним разом прийом наркотику стає все більш повсякденним, а виходи все більш болючими. Амфетамін прискорює обмін речовин в організмі, підвищує вироблення гормонів дофаміну і норадреналіну, які відповідають за активність розумового процесу і неспання організму, спалює поживні речовини та вітаміни, спочатку ті, що є в ужитку, потім резервні. В результаті, чим більше і частіше людина приймає амфетамін, тим більше його організм виснажується, не здатний отримувати задоволення від життя, у зв’язку з гормонами, людина може займатися самобичуванням і його можуть відвідувати думки про самогубство. Від цієї наркотичної речовини сильна психологічна залежність, людина починає страждати психози, параною, тобто сприймати те, чого немає. Він стає знеструмленим, швидко стомлює, дратівливим, злим. Якщо знайомий або рідний чоловік потрапив в таку залежність, це не означає, що він втрачений. Він як і раніше той же дорогий і улюблений вами людина, просто йому слід допомогти піднятися. Звичайно, в одну мить це зробити неможливо, потрібна послідовна ефективна відновлювальна робота. Звертайтеся в реабілітаційний центр, де до кожного людині підходять індивідуально, детоксикація проводиться без допомоги медикаментів, стимуляторів, замінників.
Один зі Студентів:
Доброго дня. Мене звати Юрій. Хотів би вам розповісти про такий наркотик як амфетамін. В моє життя амфетамін прийшов тоді, коли молодь починає ходити в нічні клуби (з 15 років). Я пішов перший раз в клуб, в 17 років. Хлопці, які там відпочивають, мене, звичайно, сильно здивували. Стільки скільки вони п’ють, просто розуму незбагненно. Так до того ж не сильно п’яніють і танцюють до ранку, поки клуб не починає закриватися. Після цього вони продовжують гуляти і їдуть в яке-небудь кафе, там сидять ще кілька годин, п’ють чай або який не будь коктейль. Я просто не розумів, звідки у них стільки сили і як же їм не хочеться спати? Це був мій головне питання. З плином деякого часу, я познайомився з усіма, хто постійно тусується в нічних клубах і вони мені запропонували просто випити їх водички. Я взяв і випив без всяких там сумнівів. Це ж просто вода?! Але потім я відчув, якийсь приплив енергії. Мене це здивувало, і потім я з ними прогуляв до ранку – а спати не хочеться. Настав світанок, а я не сплю. Просто не розумів, що зі мною відбувається. Це був ефект від амфетаміну, як я дізнався потім. Через тиждень коли ми знову з ними побачилися, я звичайно ж запитав:”Що зі мною було? І що це була за така вода?” Вони мені відповіли, що в ту воду додали амфетамін, вони його так вживають в клубі. Взяли водичку, сходили в туалет, там додали порошок амфетамін і ходять собі попивають. Після почутих слів, я просто не знав що їм відповісти. Мені чесно сказати сподобалося це стан і я попросив у них ще. Спочатку давали мені амфетамін безкоштовно, а потім тільки за гроші. І тут починається найцікавіше. Мені він потрібен був майже кожен день, я розумів що входжу в залежність, але сам нічого вдіяти не можу. Буквально через пів року я щільно сидів на амфетамине. Ще через рік, у мене почала розвиватися паранорйя. Мені здавалося, що за мною стежать. Коли я їхав на машині, мені здавалося, що автомобіль ззаду їде за мною дуже довго. Я намагався від нього відірватися, їздив як божевільний. Також, коли я сидів, де або в кафе, мені здавалося, що люди проти мене, постійно на мене дивляться і що від мене хочуть. Я вставав і йшов з кафе. Ніде не міг спокійно посидіти, манія переслідування одним словом. Я став нервовий і дуже дратівливий. Моє коло друзів звузився просто до мінімуму. Сварки з батьками були постійні. Мене просили щось зробити, я відмовлявся. Небажання допомагати було постійним. Мені здавалося, що батьки лізуть в моє особисте життя. До того як я почав вживати, спілкування з батьками було добре, я сам їм розповідав, де був, що робив і хто мої друзі. Але амфетамін зробив свою справу. Я просто не міг і не знав, що казати батькам, бажання спілкуватися зовсім пропало. Цілими днями я не спав і сидів за комп’ютером. Амфетамін просто розірвав мою зв’язок з батьками і оточуючим мене світом. Гроші на амфетамін відлітали з шаленою швидкістю, близько 150-300гр. в день! Це було просто жахливий час. Звичайно батьків мою поведінку насторожувало і одного разу вони попросили мене здати аналізи на наркотики. Зараз тести можна купити в будь-якій аптеці і провести їх будинку. Потрібна лише сеча людини. Звичайно, результати показали, що я вживаю наркотики. Ось тоді й почалася моя реабілітація. Я не хотів нікуди їхати і кричав, що сам кину. Але ні, час минав. Я сам не міг впоратися із залежністю. Тоді мене силоміць відправили в центр Нарконон. Пробувши тут тиждень, я подумав, що все це повна маячня, зібрав речі і пішов з нього. Так як тут всі знаходяться за особистим бажанням, і ніхто насильно тримати тебе не буде. Приїхавши додому, сказав що я не хочу реабілітуватися. Батьки були в шоці. Через місяць мене просто вигнали з дому і сказали що поки я не реабилитируюсь, додому мене не пустять. Я пішов і якийсь час жив у друзів, але довго ніде не поживеш, на все потрібні гроші. Я потрапив у міліцію, за хуліганство і прямо з камери мене забрали двоє хлопців і сказали, що ми поїдемо в центр з реабілітації наркозалежних. Я погодився, думаючи що я звідти теж піду сам коли захочу. Але немає. Цей центр був з трудотерапії і звідти за власним бажанням не підеш, якщо батьки не дозволять. Тільки через 2 місяці, я зрозумів, що я наркоман і що я взагалі зробив зі своїм життям – ось як довго тримав мене амфетамін. Проходячи реабілітацію (тобто ми там кожен день працювали) я усвідомив, що хочу в Нарконон! Так як пам’ятав, що там дуже добре і доброзичливо до тебе ставляться. Після трудотерапивтического центру, батьки сказали, що було б здорово пройти програму Нарконон, для закріплення! Я погодився. Проходячи її, я сам налагодив спілкування з батьками, відновив зв’язок з моїми хорошими друзями, які не вживають. Повністю розірвав зв’язок з тими, хто вживає. Здоров’я прийшло в порядок, т. к. амфетамін просто спалює і висушує людини, під очима чорнота і худнеш просто на очах. Почував себе чудово! Налагоджував своє життя, проходячи програму! Це були класні відчуття!
Мене, кажу прямо, врятувала програма Нарконон!
Всім людям, які працюю в Наркононах по всьому світу, величезне спасибі! Окреме спасибі Нарконону Києва! Завдяки їм я залишився живий! Всім хто потрапив у пастку, хотів би сказати: вихід є! Я його знайшов і тепер живу і радію життю без наркотиків! Я вільна і чесна людина!
Програму Нарконон закінчив у серпні 2011 року, коли мені було 22 роки.


