Інтерв’ю Марини Грибанової каналу Real TV Estate
httpv://www.youtube.com/watch?v=v/3OmBigfGrQI
Грибанова Марина Валентинівна —провідний лектор “Нарконон” в Україні, дає інтерв’ю українському каналу Real TV Estate про важливість підтримки сім’ї в боротьбі з наркотичною та алкогольною залежністю рідних і близьких людей.
Ознаки залежності:
– дитина виглядає як п’яний, але запаху немає,
– багато спить або перестає спати,
– проводить час у підозрілих компаніях,
– втратив інтерес до звичайного часопроведення, захоплень,
– буває безпричинно збуджений, але сміх, агресія швидко змінюються апатією, сонливістю або безсонням,
– постійно витрачає гроші, не може пояснити на що їх витратив,
– різко знизилася успішність,
– страждає постійним нежиттю та/або кишковими розладами
Звернення випускника центру до батьків:
“Як я бачу ситуацію зараз починається все, звичайно ж, у дитинстві. Коли нам, дітям, не давали можливості вносити свій внесок у родину. Часто можна спостерігати таку картину, коли батьки кажуть: «Ти ще малий, ось виростеш – тоді!», або «Іди, ти не вмієш…» тощо. У дитини порушується обмін з сім’єю. Тобто він отримує але не може давати. У такому випадку формується чітка думка, що він ні на що не придатний і нічого в нього не виходить! Він просто безцільно сидить і чекає поки він подорослішає. І ось, дитина виросла, а що він уміє? Та нічого. Він вміє сидіти і чекати, поки щось станеться. У нього не сформовані практикою такі важливі риси, як відповідальність, причинність, здатність ставити перед собою цілі і досягати їх. Дитина просто пливе за течією і коли його «друг» запропонує йому наркотики – він не скаже, що у нього купа справ, що йому ще сьогодні те-то і те-то потрібно зробити і ще молодшу сестричку з садочка забрати, і потім батька допомогти на дачі. Він скаже – звичайно, давай спробуємо! Мені все одно робити нічого. І ось вже сформовано страшне словосполучення – дитина і наркотики.
Нехай краще дитина 4-5 років розіб’є вашу улюблену чашку, незграбно намагаючись допомогти вимити посуд, нехай він не правильно і не так як вам хотілось би зробить щось, але він робить це по своєму рішенню і саме так формується його причинність в життя, його почуття відповідальності. Не бійтеся втратити якісь речі – цим ви врятуєте дитині життя.
Особисто в моєму дитинстві часто виходило так, що те, що я сам хотів робити, як я сам хотів допомогти своїм батькам, мені не дозволяли зробити – не заважай, ще малий, не мешайся під ногами і т. д. Зате мене змушували проти моєї волі робити те, що мені не хотілося, те, що я не любив. Причому йшлося це не зі зла. Батьки мене дуже любили і завжди хотіли мені кращої долі, але, на жаль, вони не знали, як їх поведінка спрацьовувало на моєму розумі. Так до 18 років у мене з’явилась стійка неприязнь до роботи взагалі. На роботу я йшов як на каторгу.
Я почав вживати наркотики саме тому, що у мене не було ні своїх цілей, ні відповідальності за що-небудь – я не був причиною у своєму житті, за мене вирішував хтось інший (поки це були батьки). А коли я вийшов з під батьківської опіки у велике життя, я почав слухати інших людей, старших, і надавати їм право вирішувати за себе. І там вже як пощастить. Дай Бог, якщо тобі трапляться спортсмени або просто хороші люди. У моєму ж випадку, в 1993-1996 роках, в основному попадалися кримінальні особистості і наркомани. Причому самі вони себе такими не вважали. Наркомани – це ті, хто колеться, говорили вони, а ми так «благородними», «легкими» наркотиками балуємося: травичка, кокаинчик, екстазі. Звичайно, тоді я не знав, що не існує легких наркотиків, а тим більше «благородних». Але ще страшніше те, що я не знав, що мені потрібно в цьому житті, і як можна ставити перед собою мету і долаючи перешкоди на шляху до неї, досягати істинного щастя.
Я чітко зрозумів для себе, як я буду виховувати свою дитину, щоб з мого лексикону було виключено словосполучення дитина і наркотики. Дитина-це не щось належне батькам, як прийнято вважати – це індивідуальна особистість, яка вже з дитинства чітко знає, чим вона хоче займатися, що їй цікаво, де добро, а де зло. І це ні в якому разі не можна придушувати і нав’язувати щось своє. Все своє ви можете втілювати у своєму житті. Жодна дитина не мріє стати наркоманом, злочинцем чи бомжем. Але він може ним стати, якщо не давати йому бути собою, якщо душити його пориви до дії і нав’язувати своє.
Я бажаю всім батькам ніколи не стикатися з цим страшним словосполученням – дитина і наркотики.
Н.В. 32 роки
Сьогодні серйозною хворобою суспільства є наркоманія. Багато знають про цю проблему, але мало хто хоче навіть говорити про неї вголос, не кажучи вже про дійствуванні. На сьогоднішній день існує багато реабілітаційних програм для наркоманів. Різні реабілітаційні центри пропонують свої послуги залежним від наркотиків, алкоголю та тютюнопаління. На жаль, не всі реабілітаційні програми ефективні, а наркологи знімають лише фізіологічну ломку, абстинентний синдром і не вирішують проблему психологічної залежності. В реабілітаційному центрі для наркоманів «Нарконон-Київ» не тільки знімають абстинентний синдром від вживання наркотиків та алкоголю, але і відновлюють здатність людини до спілкування, до адекватного сприйняття оточення, повертаючи його до нормального, повноцінного життя без наркотиків та алкоголю. Тут висококваліфіковані фахівці допоможуть розібратися з причиною вживання. Програма «Нарконон» діє більш ніж в 70 країнах світу. Від 60 до 70 відсотків людей, які пройшли програму, не повертаються до вживання наркотиків. Тут немає лікування за допомогою ліків, які лише замінюють наркотик і, по суті, самі є наркотиками. Дружелюбна атмосфера досить швидко дає людині розуміння, що життя прекрасне і без наркотиків або алкоголю і з кожним днем перебування у центрі, це розуміння підсилюється. Той факт, що наркотики відкладаються в клітинах організму, загальновідомий. Для того, щоб бажання вжити не відроджувалося на фізичному рівні, в реабілітаційному центрі для наркозалежних «Нарконон-Київ» одним з кроків програми є детоксикація організму. Програма детоксикації виводить залишки наркотичних речовин з організму. Більш детально про накопичення наркотиків в тілі ви можете дізнатися з лекції «Вся правда про наркотики» у виконанні лектора Марини Валентинівни Грибановою.
Денис Бедарев