Наркоманія

Коли хтось вирішує впоратися з наркотичною залежністю, йому потрібна допомога близьких людей. Сім’ї і друзям необхідна інформація про те, як допомогти наркозалежному кинути наркотики. Тут представлені відповіді на найбільш поширені питання про наркоманії. Якщо вам потрібна додаткова інформація, зв’яжіться з нами, і ми постараємося допомогти вам вирішити проблему.

Реабілітаційний центр НАРКОНОН-Київ більше 10 років рятує життя тих, хто вирішив позбутися від наркотичної залежності. У міжнародному масштабі центри НАРКОНОН більше 50 років займаються реабілітацією та соціальною адаптацією наркоманів по всьому світу, повертаючи в сім’ї спокій і щасливе життя.

Які ознаки, що вказують на вживання наркотиків?

Той, хто вживає наркотики, стає нездатним до звичайних справ і обов’язків – наприклад, заняття в школі, порядок в кімнаті, обов’язки по дому, турбота про домашніх тварин. Він може гірше стежити за собою, мати поганий або неадекватно сильний апетит, не спати ночами, або спати вдень, пропадати довго поза домом. Зазвичай питання про це викликають у нього роздратування. Якщо пропадають речі або раптом несподівано у нього з’явилися чималі гроші, то все це може бути ознаками наркоманії.

Як виникає залежність від наркотиків?

Залежність – це непереборне бажання вживати наркотики, алкоголь або препарати з аптеки. Навіть якщо потім буде погано фізично, морально і будуть сварки з рідними, залежна людина компульсивно (тобто, проти здорового глузду, проти своєї волі) буде продовжувати вживати наркотики.

Люди використовують наркотики з тих пір, як вони почали намагатися полегшити біль чи втекти від проблем. Однак дійсно широке поширення наркотики отримали з початку 1960-х років. До цього вони були рідкістю. За одне десятиліття вони поширилися по всьому світу, і значна частина населення Землі стала вживати наркотики.

І тим не менш, хоча небезпека і шкода від вживання наркотиків абсолютно очевидні і є велика, постійно зростаюча кількість документальних підтверджень цьому, люди все одно продовжують вживати наркотики.

Чому?

Коли людина емоційно пригнічена або відчуває біль, а лікування не приносить йому полегшення, зрештою він відкриє для себе, що наркотики усувають наявні у нього симптоми.

Це також справедливо для болів, які є «психосоматическними». Термін «психосоматический» позначає стану, коли розум робить тіло хворим, або захворювання, причиною яких є стан розуму. «Психо» означає «розум», а «сома» – «тіло».

Майже у всіх випадках, коли людина страждає від психосоматичнох болів або захворювань або випробовує які-небудь неприємні відчуття психосоматической природи, він шукає засіб для вирішення цієї проблеми.

Коли ж врешті-решт він виявляє, що йому полегшення приносять тільки наркотики, людина піддається їх впливу і потрапляє в залежність, нерідко доходить до наркоманії.

Час, який потрібен для того, щоб стати наркоманом, звичайно, у різних людей різний. Небажане стан може полягати лише в «смутку» або «втоми». У будь-якому випадку здатність справлятися з життям знижена. Будь-яка речовина, яке приносить полегшення чи робить життя не такою важкою з точки зору фізичного чи розумового стану, буде з радістю прийняте. Було виявлено, що люди, що вживають наркотики, почали робити це із-за фізичних страждань або відчуття безнадійності.

Людина, яка вживає наркотики, продовжує робити це, спонукуваний болем, а також безнадією, властивої його оточенню. Хоча він і не хоче бути наркоманом, він не бачить іншого виходу.

Проте при правильному підході повністю впоратися із залежністю від наркотиків.

Як швидко може настати залежність?

Від деяких наркотиків, таких як героїн, амфетамін, бутират залежність може виникнути дуже швидко. Іноді достатньо двох-трьох разів, щоб людина опинилася в пастці і втратив контроль над ситуацією. Кокаїн, героїн, екстазі – ці речовини дуже небезпечні і швидко викликають звикання. Марихуана, спайс, алкоголь також викликають залежність, але це може відбуватися довше.

Як наркотики впливають на вагітність?

Більшість наркотичних речовин і навіть алкоголь здатні проникати через плаценту. Аптечні препарати з опіатами, замінники наркотиків типу метадон, бублеморфин або вуличний метамфетамін, під час вагітності можуть викликати залежність у плода, і дитина народиться вже наркоманом. Зловживання алкоголем може призвести до фізичних дефектів у новонародженого, передчасних пологів, розумових відхилень. Кетамін, екстазі, солі і інші галюциногени можуть призвести до переривання вагітності і викидня.

Проблеми наркоманії

Наркотики завжди тісно йдуть зі злочинністю. У великих містах це особливо помітно і кількість злочинів на грунті наркоманії або алкоголізму залишається критично високим. Насильство в сім’ях, покинуті діти, падіння моральних устоїв, безладні статеві зв’язки і високий ризик захворювань при них, а також висока смертність від передозувань або самогубств – це лише невелика частина проблем, викликаних наркотичною залежністю.

чи Можна звільнитися від залежності і кинути наркотики?

Так, це можливо. Необхідно бути уважним при виборі реабілітаційного центру або клініки для наркоманів. Ефективна програма реабілітації повинна працювати з усіма аспектами залежності. Це включає дієвий спосіб, що допомагає відмовитися від наркотиків і дозволяє знову відчути смак і радість життя без наркотичних речовин. Пошук і знаходження цих причин вживання і метод виправлення цих причин, які завели його в пастку наркозалежності. Знання і навички, за допомогою яких людина зможе почати будувати життя заново, замість того, що було зруйновано прийомом наркотиків.

Програма соціальної адаптації НАРКОНОН влаштована таким чином, що дозволяє впоратися з кожним з аспектів наркозалежності, і кожен етап програми довів свою високу ефективність.


Як я можу допомогти тому, хто вживає наркотики?

Вживання наркотиків та зловживання алкоголем руйнує життя самої людини, її здоров’я і приносить шкоду оточуючим. Найкраще, що можна зробити – допомогти припинити вживати небезпечні наркотичні речовини. Якщо людина намагається це зробити, але в нього не вистачає сили волі, він зривається і терпить невдачі, приводьте його в центр НАРКОНОН. Цим ви можете врятувати йому життя.


Як домогтися, щоб людина захотіла пройти реабілітацію наркозалежних?

У більшості випадків сам наркозалежний не визнає, що має проблему і не здатний приймати допомогу. Це один з показників наркотичної залежності. Ось деякий кроки, які можна зробити і які допоможуть вам добитися співробітництва з боку наркозалежної людини.

  1. Не лайтеся, не влаштовуйте істерик, сцен зі сльозами, намагаючись зачепити за живе. Напевно ви це робили не раз. Це допомогло? Ні! От і не потрібно більше використовувати непрацюючу схему. Не допоможе. Тільки статус ворога придбаєте.
  2. Не читайте мораль, не соромте. Не працює.
  3. Не намагайтеся розмовляти на тему реабілітації з людиною на кумарах. У нього тільки одна думка — дістати дозу. Виберіть для розмови відповідний час, коли він у доброму настрої й фізично теж нормально себе почуває.
  4. Обов’язково зверніться за допомогою в реабілітаційний центр. Не вірте, що він сам спробує кинути. Він не кине. Це просто втрата часу. Якщо близькі знають про те, що людина вживає наркотики, це значить, що він вже досить тривалий час вживає і вже є стійка залежність.
  5. Якщо ви все-таки не можете умовити пройти лікування, тоді треба надати йому можливість самому вирішувати свої проблеми і вести такий образ життя, який йому подобається, але вже без вас. Прямо сімейною радою зберіться і вимагайте покинути квартиру і жити на свої кошти. Перестаньте викуповувати його речі з ломбарду, не викуповує його з міліції, не давайте йому гроші. І погоджуйтеся допомогти тільки в тому випадку, якщо він погодиться пройти реабілітаційну програму. Не дозволяйте йому контролювати ваше життя, диктувати вам що робити. Не бійтеся, що у нього будуть проблеми з банками, він втратить якесь майно в ломбарді або його поставлять на облік в наркодиспансері. Плювати на це. На кону стоїть його життя.

На жаль наркотичні речовини зараз настільки різноманітні і настільки стали смертоносними, що сьогодні людина приходить в жахливий стан не за 8-12 років, як раніше, а набагато швидше. Деяким досить декількох місяців вживання, щоб зійти з розуму. За рік людина може загинути в буквальному сенсі слова.

Проблема наркоманії складна і не вирішується легко, але вона вирішувана. Консультанти реабілітаційного центру НАРКОНОН можуть вам порадити, як правильно впоратися з цією проблемою. Спеціальне навчання, досвід роботи з тими, хто вживає наркотики і, найчастіше, особистий успіх від програми, дозволяють швидше знаходити спільну мову з наркозалежним.

Антинаркотические лекторы

Первое и самое главное, Я ПРИНЯЛА РЕШЕНИЕ, что ВСЕ подростки Ялты услышат лекцию » Правда о наркотиках». Лекцию я отрепетировала накануне, текст лекции до дословного воспроизведения ( это оказалось очень важно), пользуясь записью Марины Грибановой. Я руководствовалась данным Л. Ронна Хаббарда, что если что-то делать в энтузиазме, то никто не сможет тебе помешать и отбросила…

Подробнее

Як попередити проблему наркоманії.

Кожен день протягом 8 років я, як співробітник «Нарконон», отримую дзвінки від матерів, діти яких у великій біді. Це така біль! Сьогодні подзвонила жінка зі Львова. Син спортсмен, тенісист, 27 років. Вже кілька років вживає. Вона возила його всіляким центрах та лікарнях. Кожен раз син її просив про допомогу! Він був і у психіатрів. Мати…

Подробнее

Как можно облегчить ломку

Як можна полегшити ломку — 2 частина

«Нарконон-Київ» — центр реабілітації та профілактики наркоманії та алкоголізму У цій статті ми Вам розповімо, як можна полегшити «ломку» з допомогою простих процедур 2 частина програми «Перший крок» Крім вітамінів, мінералів і складу каль-маг, є ще один спосіб полегшити стан людини, не тільки словом, але й ділом. Є спеціально розроблена технологія, під назвою ассист, завдяки…

Подробнее

Як кинути наркотики ?

Чи може людина кинути наркотики назавжди, відновити втрачену довіру оточуючих і стати повноправним, гідним членом суспільства? Якщо виникло питання «як кинути наркотики?», отже, проблема вже сприйнята, усвідомлена, і є бажання нормально жити. Це хороше і правильне рішення. Питання в тому, ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ? ________________________________________________________   Колишні наркомани – міф чи ні? Занадто часто фізична залежність,…

Подробнее

Як допомогти зняти ломку — 1 частина

Як допомогти зняти ломку — 1 частина   При відмові від наркотиків, людина може відчувати значний дискомфорт або навіть нестерпні муки. Цей стан відомо як «ломка» і його причина – величезні вітамінні дефіцити, створені вживанням наркотиків. Рішення проблеми в тому, щоб поповнити запаси вітамінів в тілі і тоді життєві процеси знову стануть проходити нормально. Наприклад,…

Подробнее

Як говорити з дітьми про наркотики

Ми зібрали цілий перелік корисних порад для проведення подібних бесід, для того щоб ви, батьки, змогли налагодити відкрите спілкування з дітьми. Ця інформація добиралася з подібних бесід протягом 14 років. Вона відображає найбільш успішний підхід, який, як ми виявили, не просто зацікавлював, але і розкривав бажання дітей говорити на цю тему з дорослими. 1) Перший…

Подробнее

Як вирішити проблему наркоманії ?

Майбутнє дітей України без наркотиків. Кожен день протягом 8 років я, як співробітник «Нарконон», отримую дзвінки від матерів, діти яких у великій біді. Це такий біль! Сьогодні подзвонила жінка зі Львова. Син спортсмен, тенісист, 27 років. Вже кілька років вживає. Вона возила його по всіляких центрах та лікарнях. Кожен раз син її просив про допомогу!…

Подробнее

Энергетические напитки

Среди продуктов, которые предшествуют и подготавливают к приёму серьёзных наркотиков, помимо алкоголя и сигарет, появились различные энергетические напитки. Многие уверяют, что это как заменитель кофе, специально чтобы не спать, быть бодрым, и быстрее соображать. Но если выпить пять чашек крепкого кофе подряд, то эффект будет похож на амфетамин, пусть и не такой продолжительный. Энергетические напитки,…

Подробнее

Экстази

Экстази MDMA Как не удивительно , но впервые экстази был применен , как средство для красоты. В 1912   германская фармацевтическая фирма “Меркс” выпустила экстази , как средство подавляющее аппетит , в виде жевательных резинок. Позже выпуск был запрещен, так как было выявлено, что экстази приводит к тяжелым поражениям  головного мозга. Экстази оказывает разрушительное действие…

Подробнее

Шкода від наркоманії

Шкода від наркоманії неминуче поширюється на саму людину і на його оточення. Шкода від наркоманії помітніша у людини швидше і сильніше, ніж він міг припустити до першого прийому наркотику. У початківця наркомана немає тих проблем зі здоров’ям, як у наркомана зі стажем і тому для нього шкоди від наркоманії не існує, але існує ідея про…

Подробнее