Не чекайте коли ситуація стане гірше.

Ми зможемо допомогти.

Телефонуйте зараз:

+38 (044) 223-60-83 ,+38-067-429-90-05,

+38-050-06-58-031, +38-063-99-57-212

Лікування залежності

 

У людей є різні види залежності. Залежність від хімічних речовин це — наркоманія, алкоголізм, токсикоманія, тютюнопаління, залежність від певних дій: ігроманія, інтернет тощо. Щоб успішно лікувати від залежності, треба добре уявляти причину проблеми, а не боротися з наслідками. Взагалі, залежністю є непереборне бажання зробити якусь нерозумну дію. Нестримне відвідування гральних залів чи одержимість у вживанні наркотиків ґрунтується, очевидно, на психологічних чинниках, й не пов'язана з хімічним дисбалансом речовин в організмі. Теорія дисбалансу, ця віра в чарівну пігулку, ніяк не підтверджена науково.

Проте медицина використовує цю теорію на практиці. Медицина є спеціалізованою галуззю й лікує залежність тіла хімічними речовинами, а також способами природного біологічного впливу (мануальна терапія, фізіотерапія тощо). У випадку залежності, медицина не може знайти спільне органічне джерело «хвороби», тому спроби підібрати лікування залежності нагадують «науковий тик". Як правило, залежность лікують використовуючи різні комбінації препаратів і гіпнозу так, щоб пацієнт ототожнював предмет залежності зі смертю, або поганим самопочуттям. Наприклад, залежність від алкоголю лікують кодуванням застосовуючи дисульфірам — речовину, що у поєднанні з алкоголем надзвичайно негативно впливає на організм.

Вбачається, що алкоголік не буде пити спиртне, бо боятиметься сильних, болючих наслідків, аж до смерті включно. Він хоче випити, але не може. Потяг випити, власне, є, але блокується. Гіпноз широко використовують для впровадження в підсвідомість індивідуума команд, які блокують потяг робити певні дії. Гіпнотизери, насправді, точно не уявляють собі як діє розум. Територія підсвідомості, в яку вони з легкістю впроваджують команди, це те місце, яке робить людину душевно не здоровою аж до психозу. Гіпнотичні навіювання пригнічують волю та інтелект людини, приховано нав'язують їй шаблони поведенки. У разі вдалого збігу непередбачуваних змінних у підсвідомості — пацієнт позбавиться залежності взамін на загальне погіршення душевного здоров'я. А в гіршому випадку пацієнт залишиться зі своєю проблемою, придбавши, на додаток до всього іншого, психоз і депресивні стани.

Чи може медицина вилікувати залежність?

Нині за лікування залежності від наркотиків медицина, власне, вже не береться, й змирилася зі своєю не спроможністю виліковувати наркоманів. Вже навіть не стверджується, що лікування можливе. Скрізь впроваджуються медичні програми, які вже не лікують залежність, й не позбавляють людину від нелегальних наркотиків. Наркоману видають легальний наркотик метадон за гроші платників податків. До речі, за свідченнями наркоманів ломка від метадону набагато сильніша героїнової. Виграють від такого міфу про нездоланність наркоманії лише фармацевтичні корпорації. Сам наркоман приречений на антисоціальне й недовге життя, повністю залежне від метадону. Практика ставлення до індивідуума, як до робота, в комп'ютер якого можна внести програму з корекцією — не еффективна. Таке лікування залежності не працює.

Людина сама має стати причиною своїх вчинків. Вона сама має захотіти діяти саме так, а не інакше. Лише в такий спосіб індивідуум відновить свої здібності. Людині можна допомогти, але не можна все зробити за неї. Спроба перекласти відповідальність з особистості на препарат, який отруїть і зупинить її, або на гіпноз з приховано-загрозливими навіюваннями —  все це знецінює саму людину, її здібності й силу. Психіатри можуть, лікуючи залежність, напхати пацієнта найпотужнішими психотропними речовинами й шоками. Так, він більше не буде вживати наркотики. Він у результаті буде схожим на овоч без волі, інтелекту, й життєвої наснаги.

Кому потрібне таке лікування залежності?

Шлях до позбавлення від залежності повинен лежати не в бік зменшення здібностей і деградації, а в бік збільшення усвідомлення, інтелекту й волі. Деякі релігійні організації пропонують лікування залежності через віру в Бога. На жаль, багато наркоманів найчастіше є атеїстами, або належать до інших конфесій.

Ефективний немедикаментозний спосіб позбавлення від наркотичної та алкогольної залежності є. Це програма реабілітації «Нарконон», яка не застосовує ліки, наркотики, гіпноз. Програма реабілітації «Нарконон» заснована на працях
Л. Рон Хаббарда й складається з відлучення від наркотиків, детоксикації організму (виведення накопичених наркотиків та інших отрут), а також курсу навчання, де студент отримує точні дані про життя й наркотики. Це все створює внутрішній стрижень, який, після закінчення програми, дозволяє стати людині вільною від залежності. Програма «Нарконон» успішно застосовується в багатьох країнах світу і є найефективнішою програмою лікування залежності. Близько 80% випускників «Нарконону» перестають вживати наркотики й повертаються до повноцінного життя.